Vianočné dieťa a Akcia Kilo

Pozývame všetkých, ktorým nie je ľahostajná situácia detí z núdznych a mnohodetných rodín, aby im skrášlili sviatky Narodenia Pána. Pripravte pre ne darčeky uložené do škatúľ od topánok, zabalené v darčekovom papieri a označené pohlavím a vekom dieťaťa.

Uplynulých 9 rokov sme dostávali vianočné darčeky pre 2-14 ročné deti zo západných krajín, zväčša z Nemecka a Rakúska. V tomto roku bola naša požiadavka zamietnutá, keďže žiadateľov je stále veľa.

1)       D – 2­–4 ročné
2)       CH – 2–4 ročný
3)       D – 5–9 ročné
4)       CH – 5–9 ročný
5)       D – 10–14 ročné
6)      CH – 10–14 ročný

Obsah škatule by malo tvoriť:

– oblečenie (napr. rukavice, šál, ponožky…)
– hygienické potreby /napr. uterák, zubná kefka, zubná pasta…/
– školské pomôcky /napr. farbičky, pravítko, zošit…/ alebo knihy
– hračky /podľa veku dieťaťa/
– sladkosti a pod.

Prosíme Vás, neplňte škatule obnosenými a použitými vecami, vložte tam len nové veci.

Ak Vás táto výzva osloví, porozmýšľajte o tom doma spolu rodičia s deťmi. Môžete si vybrať pre dieťa v akom veku chcete pripraviť balíček. Zapisovať do zoznamu sa budete môcť o týždeň na 1. adventnú nedeľu 2. 12.  pri hlavnom východe z kostola po všetkých svätých omšiach. Potrebujeme pripraviť 92 balíčkov.

Darčeky budeme preberať dňa 11.12. v utorok a 12.12. v stredu po večernej sv. omši od 19.00 do 20.00 hod.  v Pastoračnom centre.

Deti tieto balíčky dostanú 15. 12. od 19.00 hod. pri vianočnom stretnutí núdznych a mnohodetných rodín spojenom s Akciou KILO.

Akcia KILO sa uskutoční v sobotu 15. decembra v obchodoch v našom meste. Pozývame vás podeliť sa s časťou vášho nákupu s núdznymi z našej farnosti.
Stretnutie dobrovoľníkov bude vo štvrtok 13. decembra po svätej omši. Radi medzi nami privítame aj nových dobrovoľníkov.

Nech Pán hojne žehná každého ochotného darcu.
Za akúkoľvek podporu a modlitby ďakuje Rada pre núdzne a mnohodetné rodin.y