SVÄTÁ ZEM s odletom z Košíc

Termín: 13.3. – 20.3.2019 Cena: 650,- €
V cene je zahrnuté: – letenka Košice – Tel Aviv – Košice (cez Istanbul)
– 7 x ubytovanie s raňajkami, 6 x večera v 2 – 3 lôžkových izbách so soc. zariadením podľa programu
– doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom
– odborný sprievodca – kňaz
– servisné poplatky
V cene nie je zahrnuté:
– obslužné, ktoré predstavuje sumu 80,- € vrátane vstupov do troch francúzskych kostolov – Páter Noster, Galikantum a kostol sv. Anny (platí sa priamo sprievodcovi vo Sv. Zemi)
Možný príplatok:
– poistenie liečebných nákladov v zahraničí 7,36 €
– aj poistenie storna zájazdu: krytie do výšky 80 % stornopoplatku stoji 16,- €/os.

Program zájazdu:

1.deň: v podvečerných hodinách stretnutie skupiny v Košiciach na letisku s následným odletom do Tel Avivu cez Istanbul. Po prílete transfér do Betlehéma ubytovanie
2.deň: Ain Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety; presun do Jeruzalema- Západný múr (múr nárekov); hora Sion – večeradlo a kostol usnutia Panny Márie.
3.deň: Presun do Galilee – Jericho, hora Karmel, Eliašova jaskyňa a miesto úcty Panny Márie Škapuliarskej; výstup na horu Tábor /peši, alebo taxíkom za 7,-USD/, prehliadka kostola Premenenia; Nazaret – bazilika Zvestovania a kostol sv. Jozefa; Kána Galilejská – miesto prvého zázraku Pána Ježiša, kde si manželia obnovujú manželské sľuby.
4.deň: Hora Blahoslavenstiev; Tabgha 1 – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb; Genezaretské jazero Tabgha 2 – miesto Primátu sv. Petra; Kafarnaum – dom sv. Petra a miestna synagóga. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra;
5.deň: Jeruzalem – prehliadka mesta: návšteva Olivovej hory – panoráma (najkrajší pohľad na staré mesto); kostolík Dominus Flevit – miesto, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom;
6. deň: Getsemanská záhrada a bazilika Agónie /miesto, kde sa Pán Ježiš potil krvou/; kostol hrobu Panny Márie; prehliadka Starého mesta – Krížová cesta (Via Dolorosa); bazilika Božieho hrobu, Kalvária – Golgota.
7.deň: prehliadka Betánie – Lazárov hrob; návšteva miesta Ježišovho krstu Qasr al Jahúd na hranici s Jordánskom, prechod Júdskou púšťou – najstaršie obývané mesto sveta Jericho; hora pokušenia; návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Pre záujemcov je fakultatívny výlet Massady a Qumránu.
8.deň: Betlehem – bazilika Narodenia Ježiša Krista; Pole pastierov; jaskyňa Mlieka, možnosť nákupu suvenírov. V doobedňajších hodinách odchod na letisko do Tel Avivu, odlet do Košíc.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu programu ! Program v ponukovom letáku je orientačný a prispôsobuje sa odletovým časom a situácii v Izraeli.

AWERTRAVEL
905 01 Senica 
Hviezdoslavova 1469/61 
tel.: 034/651 3896 
tel./fax: 034/651 2995 
e-mail: awertravel@awertravel.sk 
i-net: www.awertravel.sk