Fotopríspevok: Slnečné Tatry

V sobotu, 14. februára malo byť podľa predpovedí nádherné slnečné počasie, v Tatrách veľa snehu a tak sme to využili a približne 35 mladých z našej farnosti spolu s pánom kaplánom Martinom sme sa vybrali na nenáročnú turistiku do Vysokých Tatier.A predpovede nesklamali, počasie bolo naozaj krásne, celý deň slnko, na oblohe ani mráčik.

Po zaujímavej ceste vlakom a ešte zaujímavejšej ceste zubačkou na Štrbské Pleso (do ktorej sme sa takmer nezmestili J )sme sa spolu vybrali smerom k Vodopádu Skok (teraz v zime skôr k ľadopádu). Cesta bola príjemná, snehu bolo veľa, slnko nám hrialo do chrbtov. Po približne hodine a pol sme došli k vodopádu Skok, trochu sme si oddýchli, najedli, pofotili, vyšantili sa v snehu,… Niektorí len tak sedeli a obdivovali krásu zasnežených Tatier, iní si spravili zo zamrznutého a zasneženého vodopádu zimný tobogan a šmýkačka to bola veru kvalitná. Našiel sa aj čas na súťaž, kto skôr vylezie po kopci hore k vodopádu. No, zábava bola a zážitkov máme skutočne veľa. Neskôr, keď prišiel čas pobrať sa pomaly naspäť na Štrbské Pleso, sme sa spolu poďakovali nášmu Nebeskému Otcovi za krásny deň, za krásu prírodu, ktorú pre nás stvoril a za všetkých, ktorí sa zúčastnili tohto výletu a aj za tých, ktorí sa ho zúčastniť nemohli. Pán kaplán nám dal požehnanie a vybrali sme sa pomaly na Štrbské Pleso. Dolu sme sa ešte niektorí šli prejsť po zamrznutom Štrbskom plese, iní zašli na kávu a potom sme sa už vybrali na vlak do Prešova.

Deň to bol skutočne nádherný a veľká vďaka patrí nášmu Nebeskému Otcovi za to, že nám požehnal také krásne počasie a že bol tento výlet taký skvelý. Takisto veľká vďaka patrí nášmu pánovi kaplánovi Martinovi, že pre nás zorganizoval tento výlet a takisto všetkým, ktorí sa ho zúčastnili. Tešíme sa už na ďalšie takéto akcie.

Za snímky ďakujeme Jaroslavovi Grockému a Petovi Olejárovi.

Ostatné fotky nájdete vo fotogalérii z aktuálneho roka.