Fotopríspevok: René pod lampou Vykukal

V rámci Týždňa Cirkvi pre mladých prebehla v utorok po večernej svätej omši v priestoroch za oltárom moderovaná diskusia. Jej hosťom bol náš bývalý diakon a terajší kaplán v Stropkove – René Vykukal. Celý večer sa niesol pod príznačným názvom René pod lampou Vykukal. Fotografie nájdete v našej fotogalérii.

Diskusiu uviedol kaplán Matúš krátkym predstavením novokňaza publiku. Akcie sa zúčastnilo okolo 30 ľudí, ktorých zaujímali rôzne oblasti života. Dozvedeli sme sa napríklad o jeho vzore, ktorý bol aj súčasťou rozhodnutia stať sa kňazom. O Reného rebéliách, ktoré ho sprevádzali od základnej školy či o súčasných problémoch, s ktorými sa stretáva vo farnosti, kde pôsobí. Na konci diskusie nechýbala modlitba a novokňazské požehnanie. Atmosféru spríjemňoval teplý čaj.

Za fotografie ďakujeme Miroslavovi Klimekovi, za text Kvetke Baluchovej a Veronike Schlosserovej.