Detský zbor

Detský spevácky zbor Sekčováčik

detskyzbor_001V jednej veľkej farnosti žije jedna malá rodinka. Narodila 17. 5. 1995. Pýtate sa kto z našej farnosti je starší ako samotná farnosť? Je to práve detský spevácky zbor, ktorý pri narodení dostal krásne meno SEKČOVÁČIK.

Založil ho vtedajší pán kaplán Anton Pavlíček, ktorý sa venoval deťom. On ich povzbudil k spievaniu, k oslave Boha cez spev. Spoluzakladateľmi tohoto zboru detskyzbor_002boli Mária (Marika) Stedinová, Kamila Stedinová a Janko Maník. Títo mladí ľudia sa venovali s láskou všetkým spievajúcim deťom.
Deti tu nadväzujú nové priateľstvá, naučia sa spievať. V roku 2005 sme oslávili svoje 10.narodeniny.

V našom zbore sa vystriedali stovky detí. Niektorí z nich si už aj založili svoje rodinky alebo išli za hlasom nášho Pána. V rodinke nazývanej Sekčováčik vyrastajú noví členovia mládežníckeho a dospelého zboru.
detskyzbor_003Pravidelne v lete končíme alebo začíname náš spevácky rok výletom. Vždy je to niekde inde a s inou tématikou.
Ak máš chuť spoznať atmosféru detského zboru, príď medzi nás. Zažij spolu s nami množstvo zážitkov a možno aj Ty sa staneš novým členom detského zboru. Nielenže spievame každú stredu na detských sv. omšiach ale mávame cez rok aj rôzne akcie pre deti. Spolu chystáme jasličkovú pobožnosť, karneval na ľade, návštevu seminára, výlety, oslavu narodenín …
Ak máš chuť spievať, príď medzi nás. Potešíme sa novým členom. Každý je u nás vítaný.

Nácviky:

v pondelok o 18:30 hod. v Pastoračnom centre