FARFEST 2014 – predstavenie hostí: časť 2.

Skupina Križiaci vznikla v roku 2002 z časti spevákov a hudobníkov zapojených do projektu Krížová cesta nenarodených detí. Prvé vystúpenie absolvovala na festivale Spievame Márii v Trstenej, kde hrala v zložení Štefan „Pištík“ Žembéry – gitara, Martin „Straki“ Straka – perkusie, Ľubomír Rehák – bassgitara, Petra Turošáková – kláves so spevákmi Máriou „Majkou“ Fedorákovou, Janou Fedorákovou, Milošom Gallom a Jánom Pallom. O rok z tejto zostavy vypadol spevák Miloš Gallo, Petru Turošákovú vymenila Ivana „Ivka“ Kútníková a za bicie sa posadil Jozef „Jožko“ Kucej.
V roku 2004 kapela nahrala prvé CD s názvom Medzi riadkami, na ktorom výrazne doplnili zvuk kapely Miroslav „Šibo“ Šibík na klávesových nástrojoch a Martin „Chucky“ Noris na el. gitare. K piesňam Prehltnutý a Je mi to jasné kapela natočila aj videoklipy. Kvôli pracovným povinnostiam dočasne opustil kapelu Jozef „Jožko“ Kucej. Voľné miesto bubeníka dočasne obsadil Rado Rugala. Neskôr sa ku kapele pridal bubeník Marek „Makro“ Hrdinský.

V roku 2009 nahráva kapela CD s názvom Ráno, ku ktorému boli natočené dva videoklipy (Ohrozený, Chrám). Kvôli rodinným a pracovným povinnostiam kapela Križiaci v tomto období už nehráva toľko koncertov, no napriek tomu pri každej príležitosti sa snažia odovzdať publiku kúsok seba a odovzdať aspoň trochu pozitívnej energie, ktoru je nabitá aj ich hudba.

Predstavenie Krížiakov bude cca o 17:15 hod.

zdroj: Križiaci