Duchovná obnova mládežníckeho zboru

Každý, kto nejakým spôsobom slúži vo farnosti, potrebuje z času na čas sám načerpať. Tak sme sa aj my, mladí z Mládežníckeho zboru Krista Kráľa, vybrali v druhý februárový víkend spoločne na duchovnú obnovu. Miestom nášho pobytu sa na tri dni stala chata v Haligovciach, obklopená nádhernou prírodou Pienin. Duchovnou obnovou nás sprevádzal o. Dušan Harvilik, kaplán v Moldave nad Bodvou a náš pán kaplán, o. Martin Rečlo. Prežili sme skutočne krásny čas, plný radosti, dobrodružstva, modlitby a chvály.

Náš spoločný čas sme začali naozaj dobrodružne, keď naše autá nezvládli zľadovatený terén a museli sme sa k chate dostať pešo. Tak každý, kto mal ruky a nohy, vzal najviac, koľko sa dalo a snehom sme sa dostali ku chate. Večer patril spoločnej modlitbe pred Eucharistickým Ježišom, sprevádzanej slovom a piesňami. Nový deň sme začali sv. omšou, kde nás o. Dušan na sviatok Panny Márie Lurdskej povzbudil, ako je dôležité zveriť sa pod ochranu našej nebeskej Matky a cez Máriu kráčať k Ježišovi. Po sv. omši prišiel čas trošku preskúmať okolitú prírodu. Jedna partia si vyskúšala pravú pieninskú sánkovačku a druhá partia vyliezla na Haligovské skaly, odkiaľ sme mali krásny výhľad na Vysoké Tatry. Popoludnie patrilo zamysleniu sa nad chválou – povzbudivé slovo si pre nás pripravil o. Martin. Povzbudení jeho slovami sme sa zišli v kaplnke na modlitbe chvál. Večer patril trošku netypickej modlitbe, kde sa každý mohol cez Božie slovo a rôzne aktivity zamyslieť nad sebou a prežiť osobný čas s Nebeským Otcom. Náš spoločný čas sme zavŕšili nedeľnou sv. omšou, ktorú nám odslúžil o. Martin. Počas celého tohto predĺženého víkendu sme okrem rôznych duchovných aktivít zažili aj množstvo zábavy cez hry, spev, spoločné rozhovory, dokonca si v programe našiel svoje miesto aj tanec. Mne osobne sa počas tejto duchovnej obnovy najviac páčilo to, že každý nejakým spôsobom priložil ruku k dielu a každý pomohol tak, ako najlepšie vedel. Dá sa povedať, že všetci slúžili všetkým a takto sa vytvorilo jedno krásne spoločenstvo mladých ľudí, ktorých spája jedno: túžba spievať a hrať na Božiu slávu.

V mene celého mládežníckeho zboru sa chcem poďakovať o. Dušanovi a o. Martinovi za ich čas a ochotu prísť medzi nás a poslúžiť nám. A takisto veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave tejto duchovnej obnovy. Na záver chcem pozvať všetkých, ktorí máte v sebe túžbu oslavovať Boha svojím spevom a hrou na akýkoľvek hudobný nástroj, neváhajte a pridajte sa k nám. Tešíme sa na vás.

 

Text: Jaroslav Grocký

Snímky: archív mládežníckeho zboru

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“129″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Spustiť prezentáciu]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]