Čo robia birmovanci týždeň po birmovke?

Po vyše sedemmesačnej príprave prijalo 98 mladých birmovancov v sobotu 18. apríla 2015 sviatosť birmovania.Nasledujúcu nedeľu 26. apríla sme sa my, birmovanci, stretli ešte raz, a to na spoločnej „after party“, ktorú pripravil kaplán Martin Rečlo s našimi animátormi. Ako to celé prebiehalo? To hneď uvidíte.

Po mojom príchode do Pastoračného centra pred kostolom som bol príjemne prekvapený tým, koľko mladých ľudí sa rozhodlo prísť. Bolo nás približne 50! V Centre prebiehala živá vrava a organizátori mali plné ruky práce s prípravou občerstvenia a nápojov. Stretnutie otvoril sám kaplán Martin srdečným privítaním a spoločnou modlitbou.

 „Párty“ sa začala vonku súťažou v preťahovaní lanom. Rozdelili sme sa do menších skupín a postupne sme sa pokúšali zdolať súperov. Naša tvrdá námaha sprevádzaná zošúchanými rukami a zelenými kolenami bola korunovaná úspechom, žiaľ iba pre jeden tím. Napokon sme sa všetci presunuli k občerstveniu a čapovanej kofole v centre. Tu naše súťažné kolo pokračovalo. Tentokrát to bola vedomostná súťaž, ktorú, „samozrejme“, vyhrala skupinka č. 7, ktorej animátorom bol sám kaplán Martin 🙂 . Nasledovalo slávne „grilovanie“ – hra zo známej relácie Milujem Slovensko – ktorej princípom bolo vyhnúť sa zakázaným slovám pri odpovedaní otázok. Po veľkom trápení súťažiacich a veľkej zábave divákov sa aj táto súťaž skončila príjemne a vyšiel z nej ďalší víťaz. Poslednou, a tiež najvtipnejšou súťažou bolo jedenie pudingov. Bolo vybraných niekoľko dvojíc, kde jeden mal puding jesť a ten druhý ho mal kŕmiť. Zábavné bolo to, že ten, ktorý mal spoluhráča kŕmiť, mal zviazané oči. Vyhrať mal ten, kto to prvý zje. Víťazná dvojica bola nadšená, aj keď mala na tvári trocha pudingu. Po toľkých súťažiach sme poriadne vyhladli a vonku už na nás netrpezlivo čakali vynikajúce grilované klobásky. Aj počasie nám prialo, bolo slnečné a veľmi príjemné popoludnie. Klobásky sa míňali, rovnako aj minúty, a tak sme pristúpili k ďalšej časti našej „after party“, ktorou bolo vyhodnotenie súťaží  a tiež odovzdávanie cien. Po tejto záverečnej ceremónii k nám zavítal aj ďalší kňaz a úplne na koniec sme sa všetci spojili v záverečnej ďakovnej modlitbe.

Pre mňa, ale určite aj pre ostatných to bolo nezabudnuteľné popoludnie plné radosti, smiechu a dobrého jedla. Dúfam, že aj budúci birmovanci vytvoria také dobré spoločenstvo ako my.

 

Článok napísal : Samuel Vahovský

Za fotografie ďakujeme  učastníkom.

Fotky nájdete vo fotogalérii z aktuálneho roka.