Aktuálne farské oznamy z nedele 9. marca

Ponúkame vám farské oznamy, ktoré ste si mohli vypočuť pri svätých omšiach v nedeľu 9. marca.

– Modlitba Krížovej cesty bude dnes o 15.00. Pripravuje ju spoločenstvo Net for God.
– V utorok ráno o 8.20 bude sv. omša pre pútnikov do Sv. Zeme. Odchádzame o 9.00 z parkoviska. Sv. omša o 9.00 bude ako zvyčajne.
Úmysly sv. omší na mesiace apríl, máj, jún sú už obsadené. Ak by ste chceli dať slúžiť sv. omšu, ktorá by bola v inej farnosti, môžete nám úmysel doniesť do kancelárie.
Celoprešovská mládežnícka sv. omša bude na budúci piatok (14. 3.) v kostole u františkánov o 18.00.
– Včera (sobota) pri sv. omši sa požehnali 4 putovné piety Panny Márie Sedembolestnej a zobrali ich domov prvé 4 rodiny. V sakristii je zoznam, na ktorý sa môžete zapísať ďalší. (Zoznam je nateraz do Veľkej Noci.) Pieta sa jednotlivým rodinám odovzdá vždy v sobotu po rannej sv. omši a naspäť ju donesiete vo štvrtok na večernú sv. omšu. Zmyslom tejto aktivity v Roku Sedembolestnej Panny Márie je zjednotiť rodinu pri modlitbe ruženca (aspoň jedného desiatku) s úmyslom za upevnenie rodín v našej farnosti. Bolo by vhodné, aby si pietu prišli vyzdvihnúť všetci členovia rodiny – dostanú na to určené požehnanie.
– O dva týždne v nedeľu 23.3. bude v kine Scala jedno z posledných vystúpení muzikálu „Volajte ma Meggi“. Info o vstupenkách nájdete na plagátoch.
– Dnes po sv. omši je celoslovenská zbierka na charitu. Ďakujeme za vašu podporu.