Aktuálne farské oznamy z nedele 9. decembra

Ponúkame vám farské oznamy, ktoré ste si mohli vypočuť pri svätých omšiach v nedeľu 9.decembra:

• Avizovaná duchovná obnova, tzv. Územie modlitby sa s technických dôvodov presúva na január.
  • Prešov navštívi Raymond de Souza, delegát medzinárodnej misie pri najväčšej pro-life organizácii Human Life International (HLI). Pravidelne cestuje po svete a prezentuje témy, ktoré sa týkajú ochrany života a rodiny. Vystupuje v tematických televíznych reláciách. Pozývame Vás na jeho prednášku s diskusiou. Bude sa konať v utorok 11. decembra o 18.45 v našom kostole. Téma: Fatimské posolstvá a ochrana rodiny v dnešných dňoch. Pozývame manželov, ktorí vychovávajú deti, členov ružencového bratstva, ktorí sa modlia za obnovu rodín v našej farnosti.
  • Stretko lektorov bude v utorok večer. Začne spomínanou prednáškou a následne sa presunieme do PC.
  • V sakristii, resp. v kancelárií nám nahláste mená a adresy chorých, ktorých pôjdeme vyspovedať o týždeň v piatok 21.12. od 8.00.
  • V sobotu bude na našom sídlisku charitatívna akcia KILO.
  • Stretnutie dobrovoľníkov na akciu Kilo bude vo štvrtok po večernej sv. omši na fare. veľmi prosíme o pomoc.
  • Nácvik detí na Dobrú novinu bude v stredu o 16:30 na fare.
  • Celoprešovská mládežnícka sv. omša bude tento piatok v Kostole Kráľovnej pokoja na Sídlisku III.
  • Zraz birmovancov, ktorí odchádzajú na duchovnú obnovu do Važca je v piatok 14. 12. o 16.15 na vlakovej stanici. Zo sebou si zoberte spacák, prezuvky a teplé oblečenie. Poplatok je 25 eur.
  • V sobotu je detské stretko v PC. Začíname o 10.00. Pozývame aj decká, ktoré ešte nikdy neboli 🙂
  • Spovedať pred Vianocami začneme o týždeň v pondelok 17.12.
  • Pozvanie na piatok pre rodina a manželov: Večerná sv. omša v piatok bude pre manželov a rodiny. Sláviť ju bude o. Peter Fogáš, riaditeľ Centra pre rodinu v našej diecéze. Po nej bude stretnutie pri čaji a káve v PC.
  • Rorátne sv. omše pokračujú aj tento týždeň – pondelok, streda, piatok.
  • V predaji si môžete kúpiť vianočné oblátky. Taktiež nový deviatnik k bl. Anke Kolesárovej – modlitba za vnútornú krásu a čistotu.
  • V pondelok večer uzatvárame prihlasovanie na púť do Sv. Zeme.
  • CVČ vás v sobotu (15.12.) pozýva na výmennú burzu detskej zimnej výstroje, šiat a topánok. Jedinou podmienkou je výmena, žiadna finančná hotovosť. Začiatok je o 14.30 na prvom poschodí pastoračného centra a koniec o 17.30.
  • Šalgovík: omše: streda: 6.00, piatok: 6.00, nedeľa: 9.00