Aktuálne farské oznamy z nedele 8. decembra

Ponúkame vám farské oznamy, ktoré ste si mohli vypočuť pri svätých omšiach v nedeľu 8. decembra.

– V pondelok je prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Sv. omše: 6.00, 9.00, 16.00, 18.00.
Prvá sv. omša v Šalgovíku po rekonštrukcií kostola bude na budúcu nedeľu o 9.00. Slávnostná konsekrácia kostola biskupom bude až po inštalácií nových lavíc.
– Na budúcu nedeľu bude zbierka na náš kostol.
Témou najbližšieho adventného večera v piatok bude: „Som pro-life, čo to znamená?“ Hosťom bude Ľuboš Štofko.
– V piatok o 18.00 bude celoprešovská mládežnícka sv. omša v Kostola Kráľovnej pokoja na Sídlisku III.
– V sobotu bude na našom sídlisku prebiehať akcia KILO. Prosíme o pomoc pre rodiny v núdzi a mnohodetné rodina v našej farnosti. Stretnutie týchto rodín spolu s deťmi bude v sobotu po večernej sv. omši v PC na poschodí.
– Prosíme o pomoc pri akcii KILO dobrovoľníkov. Stretnutie bude vo štvrtok po večernej sv. omši v miestnosti za oltárom. Privítali by sme, keby sa do tejto služby zapojili aj birmovanci.
Odber krvi bude v nedeľu od 7.00 – 12.30 v PC na prízemí. Aj vaša krv môže byť užitočným darom pre niekoho na Vianoce.
Gymnázium sv. Moniky pozýva na deň otvorených dverí v piatok (13.12.). Program a podrobné info nájdete na výveske.
Gymnázium bl. P.P. Gojdiča na ul. Bernolákova pozýva na deň otvorených dverí v stredu (11.12.).
Úmysly sv. omší do konca marca sú už obsadené. Ak by ste chceli dať odslúžiť sv. omšu bez konkrétneho termínu, môžete to kedykoľvek nahlásiť v kancelárií.
– Môžete nám nahlásiť v sakristii mená a adresy chorých a imobilných ľudí, ktorých pôjdeme spovedať o dva týždne v piatok (20. 12.).
Oznam CVČ: V piatok (13. 12.) pozývame deti 1. až 4. ročníka ZŠ na podujatie pod názvom „Noc s Bibliou.“. Začneme večernou sv. omšou o 19.00h v PC na prízemí, pokračujeme s aktivitami až do 22.30 a ráno 14.12. ukončíme stretnutie sv. omšou v kostole. (Nocuje sa v CVČ J.) Čaká vás veľa dobrodružstva, preto neváhajte. Členovia centra to majú grátis, ostatní poplatok 2€. Strava a pitný režim je zabezpečený. Bližšie info v centre alebo na stránke centra. Prihlasovanie je možné emailom na cvcjp2@gmail.com alebo elektronický na stránke centra.