Aktuálne farské oznamy z nedele 7. apríla

Ponúkame vám farské oznamy, ktoré ste si mohli vypočuť pri svätých omšiach v nedeľu 7. apríla.

Odpustová slávnosť v kaplnke Božieho milosrdenstva bude v dnešnú nedeľu. Začne vysluhovaním sv. zmierenia o 14.00, 14.30: ruženec o B. milosrdenstve, 15.00: Korunka k BM, 15.30: Sv. liturgia (gr. kat. obrad).
– V pondelok si pri sv. omšiach pripomenieme slávnosť Zvestovania Pána. Tento sviatok je preložený z 25. marca. Nakoľko v tom čase sme slávili Veľký týždeň, tak sa liturgicky sláviť nemohol. Sv. omše budú o 6.00, 9.00, 18.00. Po sv. omšiach môžete podpisom podporiť európsku iniciatívu na ochranu ľudského života od počatia.
– Celoprešovská mládežnícka sv. omša
bude na budúci piatok v Nižnej Šebastovej o 18.00.
– V sobotu 13.4. o 10.30 sa prinesú do saleziánskeho strediska na Bottovej ulici relikvie sv. don Bosca a budú vystavené k verejnej úcte až do nedele rána. Slávnostná sv. omša pri relikviách bude v sobotu večer o 19.00.
– Tohto roku máme 10. výročie našej farskej charity. Za tento dar pre farnosť, ako aj za všetkých, ktorí v Rade pre rodiny v núdzi pomáhajú, resp. za tých, ktorým pomáhame, bude slúžená sv. omša na budúcu nedeľu o 11.00.
– Oznam pre veriacich zo Šalgovíka: V najbližších dňoch sa bude v Šalgovíku konať podomová zbierka, tak ako sa dohodlo na novoročnom stretnutí. Ďakujeme za podporu výstavby kostola.