Aktuálne farské oznamy z nedele 29. októbra

Ponúkame vám farské oznamy, ktoré ste si mohli vypočuť pri svätých omšiach v nedeľu 29. októbra:

• Modlitba ruženca bude popoludní o 14.30.
  • V utorok po večernej sv. omši bude na fare stretnutie tých mladých, ktorí by chceli pomôcť pri tvorbe programu na Týždeň Cirkvi pre mladých.
  • V stredu je slávnosť Všetkých svätých. Sväté omše budú ako v nedeľu.
  • Pobožnosť na cintoríne pod Šalgovíkom (pri zastávke MHD) bude v stredu o 15.00.
  • Vo štvrtok je Spomienka na všetkých verných zosnulých. Sv. omše: 6.00, 9.00, 16.00, 18.00.
  • V tento deň (štvrtok) rovnako bude modlitbová vigília pri Pamätníku nenarodeným deťom pred starou pôrodnicou o 16.00. Predchádzať jej bude sv. omša o 15.15 v kaplnke v Monobloku.
  • V „dušičkovej“ oktáve (od 1.11 do 8.11.) je možnosť získať odpustky pre duše v očistci. Podmienky: sv. spoveď, sv. prijímanie, návšteva cintorína a modlitba za zosnulých + modlitba na úmysel Sv. Otca
  • V týždni počas oktávy pôjdeme po večernej sv. omši spoločne s kňazom na cintorín pod Šalgovíkom na modlibu za zosnulých.
  • Každoročne pred sviatkom Všetkých svätých prebieha verejná zbierka Fóra života, tzv. „Sviečka za nenarodené deti“. Kúpou sviečky podporíte aktivity, ktoré sú zamerané na ochranu života od počatia po prirodzenú smrť. Nezabudnime pripojiť aj modlitbu na tento úmysel. Sviečky si môžete kúpiť dnes a rovnako aj v stredu.
  • Vysluhovanie sviatosti zmierenia:

PO: od 16.00 – 18.00

UT: od 8.00 – 9.00, od 16.00 – 18.00

• Budúca sobota je fatimská sobota. Sv. omša ráno začne ružencom.
  • V stredu a vo štvrtok bude kancelária na fare zatvorená.
  • V predaji si môžete kúpiť kalendáre na nový rok od sestier z Kongregácie Božieho milosrdenstva. Cena: 2,6 €.

Pozvánka:

Na budúcu nedeľu popoludní o 15.15 (po ruženci) vás pozývame na mariánsku akadémiu s názvom Svetlo z Fatimy pri príležitosti 100 výročia Zjavení panny Márie vo Fatime. Bude pozostávať z nádherného divadelného predstavenia v podaní viac ako 20 účinkujúcich z farnosti Kostoľany nad Hornádom.

Šalgovík:

Sv. omše: