Aktuálne farské oznamy z nedele 27. októbra

Ponúkame vám farské oznamy, ktoré ste si mohli vypočuť pri svätých omšiach v nedeľu 27. októbra.

– Modlitba posv. ruženca bude popoludní o 14.30. Je mariánsky mesiac október a tak máme možnosť urobiť niečo naviac v duchovnom živote.
– Dnes je zbierka na misie.
– Dnes po svätej omši máte možnosť si zakúpiť symbolické sviečky. Nimi 2. novembra už po 11-ty krát v rámci akcie Sviečka za nenarodené deti, spojíme spomienku na všetkých zosnulých so spomienkou na deti, ktoré zomreli pred narodením. Symbolickým príspevkom 1 euro za originálnu sviečku, podporíte projekty Fóra života určené na pomoc tehotným ženám v núdzi.
V rámci tejto akcie vás pozýva modlitbové spoločenstvo, ktoré sa pravidelne schádza pri pamätníku nenarodených detí v areáli FNsP v Prešove 2. novembra o 17.00 pred budovu starej pôrodnice k pamätníku na spoločnú modlitbu.
– Dnes po sv. omšiach si môžete zakúpiť kytice na hroby našich zosnulých. Ich kúpou podporíte rodiny v núdzi v našej farnosti.
Spovedanie pred 1. piatkom:

PO: 17.00 – 18.00
UT: 8.00 – 9.00; 16.30 – 18.00
ST: 16.30 – 18.00
ŠTV: 8.00 – 9.00; 16.00 – 20.00
PI: nespovedáme

– Na slávnosť Všetkých svätých (piatok) budú sv. omše ako v nedeľu.
– V sobotu na Spomienku všetkých verných zosnulých budú sv. omše: 6.00, 7.00, 9.00, 18.00. Sv. omša o 11.00 nebude.
– Využite možnosť získať odpustky pre duše v očistci v dňoch od 1. do 8. novembra. Podmienky: sv. zmierenia,  sv. prijímanie, návšteva cintorína  a modlitba za zosnulých.
– Farnosť sv. Mikuláša v meste pozýva na muzikál Quo vadis, ktorý bude 26. januára v prešovskom divadle.  Vstupenky sú zľavnené, jedna stojí 9 €. Kto by mal záujem o lístok, nech sa zapíše v sakristii aj s poplatkom do budúcej nedele.