Aktuálne farské oznamy z nedele 18. novembra

Ponúkame vám farské oznamy, ktoré ste si mohli vypočuť pri svätých omšiach v nedeľu 18. novembra.

 

– Modlitba posvätného ruženca bude dnes o 14.30.

– Na dnešný deň pripadá pre našu farnosť celodenná poklona pred Eucharistiou, ale keďže je nedeľa, tak Sviatosť Oltárnu vystavíme po popoludňajšej modlitbe ruženca a bude vystavená až do večernej sv. omše. Nájdite si čas, aby ste sa prišli v tichu pomodliť.

– Budúca nedeľa je poslednou nedeľou pred adventným obdobím – Nedeľa Krista Kráľa. Slávnostnú odpustovú sv. omšu o 11.00 bude slúžiť o. Dušan Škurla, náš bývalý kaplán, ktorý je momentálne špirituálom v kňazskom seminári v Košiciach. Pozývame všetkých Sekčovčanov ako aj vašich príbuzných.

– Prvé stretnutie nultého ročníka birmovancov, ktorí sa chcú prihlásiť na budúcoročnú prípravu na prijatie tejto sviatosti sa uskutoční o dva týždne 1. 12 o 10.00 v PC. Týka sa to terajších prvákov na SŠ a tých, ktorí sú teraz v sexte na osemročných gymnáziách.

– Spoločenstvo Net for God Vás pozýva na stretnutie pri modlitbe a filme. Titul filmu – Sv. Mikuláš de Flüe – muž, ktorý opustil všetko, aby mohol slúžiť iba Bohu. Tešíme sa na vás v sobotu (24. 11.) o 19.00 v PC na prízemí. Bližšie informácie sú na výveskách.

– Posledné tohtoročné vystúpenie muzikálu Volajte ma Meggi bude 2. 12. o 17.00 v kine Scala. Informácie o vstupenkách nájdete na plagátoch. Môže to byť dobrý mikulášsky darček pre mladých.

– Odchod autobusu na koncert Petra Rubika na budúci piatok do Košíc je o 17.45 z parkoviska od PC.

– Dnes po sv. omši je zbierka na náš kostol. Vďaka za milodary.

– Oznam pre veriacich zo Šalgovíka: Počas nasledujúceho týždňa plánujeme položiť krytinu na kostol, následne sa založia okná a aj počas zimy chceme pokračovať v interiéri kostola tak, aby sme niekedy v septembri na budúci rok mohli sláviť sv. omše už v novom kostole. Financie na úplne dokončenie nemáme. Na začiatku roka sme sa dohodli, vyzbierať istú sumu na rodinu na celý rok. Kto teda ešte nedal a môže dať, tak prosíme, nech pomôže svojim príspevkom. Samozrejme aj ostatní môžu prispieť. O celkových doterajších výdavkoch a ešte potrebnej výške financií vás budeme informovať na konci roka.