Aktuálne farské oznamy z nedele 13. mája

Ponúkame vám farské oznamy, ktoré ste si mohli vypočuť pri svätých omšiach v nedeľu 13. mája.

– Dnes je Deň matiek, takže nezabudnite si uctiť svoje mamy, či staré mamy a poďakovať im za to, že sú nositeľkami života. Pri východe z kostola si môžete zakúpiť malé darčeky, ktoré pripravila naša farská charita pri tejto príležitosti.
– Vo štvrtok je prikázaný sviatok Nanebovstúpenie Pána. Sv. omše: 6.00, 9.00, 16.00, 18.00. V kaplnke Božieho Milosrdenstva sv. omša popoludní nebude.
– Odchod seniorov, ktorí sa prihlásili na výlet do Bardejovských kúpeľov je zajtra (pondelok) o 8.00 z parkoviska pri kostole.
– Stretnutie lektorov bude v utorok po večernej sv. omši v PC.
– 1. sv. prijímanie budú mať na budúcu nedeľu pri sv. omši o 9.00 deti zo ZŠ Májové námestie. Prosíme teda, aby ste nám nechali voľné všetky lavice dole v kostole pre deti a rodičov. Nácvik týchto detí bude v stredu 16. mája po večernej sv. omši. Účasť detí a jedného z rodičov je veľmi nutná. Sviatosť zmierenia týmto deťom budeme vysluhovať v sobotu 19. mája od 9.00. Bolo by vhodné, aby sv. zmierenia prijali aj rodičia – a to počas týždňa pred sv. omšami.
– Sv. omšu v piatok večer budú sláviť bratia augustiniáni pri príležitosti sviatku sv. Rity. O 17.30 bude ruženec sv. Rity, pred sv. omšou budú vysluhovať sv. zmierenia a pri sv. omši posvätia ruže, ktoré si budete môcť kúpiť pri východe z kostola.
– Zápis na birmovku bude v piatok (18.5.) po večernej sv. omši v kostole. Prihlásiť sa môžu terajší prváci na SŠ a tí, ktorí sú v sexte na reálnych gymnáziách.
– Ak túžite rozvíjať svoju vieru a odovzdávať ju ďalej, pozývame Vás na stretnutie animátorov birmovancov. Radi by sme privítali aj nové tváre, resp. manželské páry. Stretnutie bude o dva týždne v piatok (18.5.) po večernej sv. omši.
– Dňa 9.6 a 10.6.2012 pripravujeme pre športuchtivých záujemcov Športfest. Podrobné informácie a možnosť prihlásiť sa je možné osobne v CVČ. Prihlášky sú aj vo vestibule kostola alebo online prihláškou na stránke centra. Touto cestou sa zároveň obraciame na ochotných dobrovoľníkov prípadne sponzorov pri organizácii tejto akcie. V prípade záujmu o pomoc sa prosím príďte prihlásiť do centra (2. posch.) v pracovných dňoch od 10.00 do 17.00h.
– Spoločenstvo Net for God Vás pozýva na stretnutie pri modlitbe a filme. Titul filmu: „Nemajme strach z Ducha Svätého. Otec Raniero Cantalamessa“. Stretnutie sa uskutoční v sobotu 19.5. o 19:00 hod. v Pastoračnom centre na prízemí. Bližšie informácie sú na výveskách.
– Naši mladí u organizácie S.R.D.C.O.M., vás 2. – 3. júna srdečne pozývajú na výlet do Wadowic, Osvienčimu a Krakowa. Prihlasovať sa je možné do 25. mája v kancelárii farského úradu alebo v sakrestii po večerných sv. omšiach. Bližšie info na plagátoch a www.srdcom.sk
– S.R.D.C.O.M. pozýva všetkých akýmkoľvek spôsobom mladých do Medjugorja na Mladifest, ktorý sa uskutoční 29.7. – 7.8.2012. Cena zájazdu je 155 EUR. Prihlasovať sa je potrebné zaslaním emailu na info@srdcom.sk a zaplatením plnej ceny zájazdu na účet organizácie. Urobiť tak môžete do konca júna. Viac info od pondelka na plagátoch a stránke www.srdcom.sk
– Dnes je zbierka na náš kostol.